Czarny marmur – odważna aranżacja domowej łazienki

Jeszcze do niedawna mówiono często, że czarne wnętrza to idealny przepis na zgotowanie sobie depresji. I chociaż prawdą jest, że łazienka powinna być pomieszczeniem dobrze oświetlonym, nie oznacza to, że musimy ograniczać się tu wyłącznie do tradycyjnej, białej kolorystyki. Wybierając aranżację dla nowoczesnej łazienki, Polacy coraz częściej decydują się bowiem na stylowe płytki, imitujące czarny marmur. Powodem takiego zaskakującego odejścia od normy jest tu przede wszystkim estetyka takiego rozwiązania. Marmur jest bowiem materiałem, cenionym od setek lat za swój elegancki wygląd. I chociaż prawdziwe, marmurowe wnętrza są inwestycją niezwykle drogą, równie stylowy efekt możemy uzyskać, kładąc stylizowane płytki łazienkowe. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Kompozycje wizualne, bazujące na płytkach w kolorze czarnego marmuru

Istnieje wiele ciekawych aranżacji, w których znakomicie sprawdzą się tego typu płytki. Czarny marmur prezentuje się niezwykle stylowo w zestawieniu z, na przykład, drewnem. Taką modną kompozycję możemy uzyskać nie tylko przy zastosowaniu panelów lub desek z prawdziwego drewna, ale też drewnopodobnych gresów. Decydując się na tego typu rozwiązanie, warto jest postawić na płytki o jednolitej, czarnej barwie – drewno jest bowiem na tyle wyraziste, że nie musimy podkreślać go bardziej fantazyjnym marmurem. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest tu też czarno-biała kolorystyka. Panele stylizowane na ciemny marmur wspaniale prezentują się bowiem w zestawieniu z białą armaturą. Taka dekoracyjna aranżacja idealnie współgra równocześnie z zielonymi roślinami, jeśli lubimy co bardziej naturalne akcenty w naszej łazience.

Płytki stylizowane na czarny marmur jako główny element aranżacji

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby płytki w kolorze czarnego marmuru potraktować jako główny element całego wystroju. Taka nietuzinkowa, odważna opcja pozwoli nam na idealne podkreślenie prezencji zainstalowanej armatury, bez uczucia zbytniego przyciemnienia łazienki. W dzisiejszych czasach, nawet pomieszczenia pozbawione okien możemy bowiem wyposażyć w nowoczesne oświetlenie punktowe, które zapobiegnie utrudnieniu golenia lub nakładania makijażu. Stalowa armatura prysznicowa o chromowanym wykończeniu pomoże nam w jednoczesnym uszlachetnieniu ciemnej kolorystyki. Same płytki są przy tym dostępne w wersji matowej oraz połyskliwej, co dodatkowo ułatwia dobranie ich pod kątem naszych potrzeb.

Ostatnio aktualizowane27 lutego 2022
Kategorie Łazienka, Marmur, Płytki
Czarny marmur – odważna aranżacja domowej łazienki