Płytki łazienkowe w kolorze czarnego marmuru – przystępna elegancja

Nie od dziś wiadomo, że czarny marmur to materiał niezwykle stylowy. Jego połyskliwa powierzchnia i szlachetna prezencja sprawiają, że pomieszczenia nabierają szykownego charakteru, prosto z królewskich pałaców. Nie dziwi więc fakt, że myśląc o aranżacji nowej łazienki, lub podczas planowania gruntownej renowacji, coraz częściej zastanawiamy się nad implementacją właśnie czarnego marmuru. Płytki w tym kolorze są bowiem bardzo modne w dzisiejszych czasach, zaś ich przystępność cenowa rośnie z roku na rok. Wiele osób zastanawia się jednak, czy taka stylowa opcja faktycznie odznacza się jednoczesną praktycznością. Z tego też powodu, w niniejszym artykule przybliżymy temat tych eleganckich elementów aranżacyjnych.

Płytki w kolorze czarnego marmuru i ich możliwości aranżacyjne

Zacznijmy od najistotniejszej kwestii, czyli możliwości aranżacyjnych, zapewnionych przez czarny marmur. Płytki w tym stylu są dostępne zarówno w wersji ściennej, jak i podłogowej. Dzięki temu, możemy postawić tu zarówno na stylową, jednolitą kolorystykę, jak i ciekawe kontrasty, bazujące na sparowaniu czarnych płytek z, na przykład, białymi. Przy odpowiednim projekcie, uzyskany efekt końcowy z pewnością zachwyci nie tylko nas, ale też odwiedzających nas gości. Wyjątkowy styl czarnego marmuru to także idealne rozwiązanie w łazienkach, w których główną rolę odgrywa wanna wolnostojąca. Elementy wyposażenia tego typu wymagają bowiem odpowiedniego wkomponowania ich w ogólną kolorystykę wnętrz. I chociaż jaśniejsze płytki, utrzymane chociażby w kolorystyce błękitnej, mogą utrudnić nam nieco uczynienie z wanny spójnej części wyposażenia łazienki, czerń nie stwarza tu większego problemu.

Funkcjonalność płytek w kolorze czarnego marmuru

Wiele osób zastanawia się, jak trudne jest czyszczenie czarnego marmuru. Płytki łazienkowe są bowiem codziennie wystawione na działanie różnych czynników zewnętrznych, sprzyjających powstawaniu nieestetycznych zacieków oraz białych śladów po mydle. Z tego też powodu, wiodący producenci, jak chociażby Cerpa lub Ceramstic, sięgają wyłącznie po najwyższej klasy materiały, zapewniające oferowanym przez nich produktom łatwość w czyszczeniu. Nie musimy więc obawiać się, że stylowa czerń będzie z czasem sprzyjać widocznym zabrudzeniom.

Ostatnio aktualizowane11 marca 2022
Kategorie Łazienka, Marmur, Płytki
Płytki łazienkowe w kolorze czarnego marmuru – przystępna elegancja