Wielkoformatowe płytki XXL – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Nowoczesne płytki XXL to rozwiązanie, które cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Stanowią one bowiem niezwykle wygodne wyjście podczas gruntownego remontu kuchni lub łazienki, a także przy wykańczaniu przestrzeni biurowych. Większe płytki znacząco przyspieszają bowiem tempo prac, nie ustępując estetycznie swoim tradycyjnym odpowiednikom. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest również jego estetyka. Na rynku bez problemu znajdziemy płytki wielkoformatowe o powierzchni matowej, połyskliwej lub z półblaskiem. Nie zabrakło tu również produktów, będących stylowymi imitacjami betonu, kamienia tudzież drewna. W niniejszym artykule opowiemy o zaletach tego typu płytek.

Płytki XXL a długość remontu

Wszystkie remonty, jak wszyscy zapewne doskonale wiemy, potrafią być niezwykle długie i męczące. Dotyczy to zarówno prac wykończeniowych w nowo zakupionym domu, jak i odnowy budynku, w którym mieszkamy już od kilku lat. Ze względu na swoje wymiary, płytki XXL pokrywają powierzchnię, która normalnie wymagałaby położenia na niej kilku płytek standardowych. To z kolei pozwala na znaczne skrócenie prac i szybsze oddanie pomieszczeń do użytku. Co więcej, elementy te są w pełni konfigurowalne. Nie ma tu bowiem żadnych przeciwwskazań do przycinania, skracania i modyfikowania ich według naszych potrzeb. Pozyskanie pięknych podłóg nie musi więc wiązać się długim szukaniem płytek o odpowiednim kształcie i rozmiarze. A ponieważ warianty wielkoformatowe są zaskakująco tanie, na takie wygodne rozwiązanie może sobie pozwolić praktycznie każdy z nas.

Estetyka płytek XXL

Oczywiście, znaczne skrócenie remontów to nie jedyny atut płytek wielkoformatowych. Elementy te zapewniają również optyczne powiększenie pomieszczenia, co z pewnością docenią właściciele niewielkich mieszkań. Płytki XXL to także znakomite rozwiązanie w wnętrzach minimalistycznych – idealnie podkreślają one bowiem wykorzystane przez nas elementy aranżacji. Ze względu na swoją charakterystyczną prezencję, znakomicie radzą też one sobie z dopełnieniem designerskich mebli, a także elementów wystroju industrialnego tudzież glamour. Nie ma tu również większego problemu z zachowaniem przez nie estetycznego wyglądu – odznaczają się one bowiem prostym czyszczeniem oraz dużą wytrzymałością.

Ostatnio aktualizowane27 lutego 2022
Kategorie Płytki
Wielkoformatowe płytki XXL – dlaczego warto się nimi zainteresować?